Królewski Ogród Światła 2023

Królewski Ogród Światła w Wilanowie to doskonała propozycja na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a także jedna z największych atrakcji Warszawy.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie
fot. Black Star Media

W tym sezonie na odwiedzających Królewski Ogród Światła czeka wiele nowych instalacji i interaktywnych elementów. Po zmroku na wystawę zaprowadzi ich zupełnie nowy, 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Zobaczyć będzie można także znane z ubiegłorocznych edycji: bramę do ogrodu na dziedzińcu i muzyczno-świetlne atrakcje na tarasie dolnym barokowego ogrodu.

Przed wejściem na właściwą wystawę przejdziemy przez Galerię Obrazów.

Na dziedzińcu posmakujmy królewskiego życia i zróbmy pamiątkowe zdjęcia w świetlnych kompozycjach przywołujących ważne dla Jana III tematy miłości, wojny i dyplomacji, koronacji.

Przy rozświetlonym wejściu do parku możemy zapozować w strojach nawiązujących do XVII-wiecznej mody, aby następnie wkroczyć do Ogrodu Północnego.

W Ogrodzie Południowym przy Oranżerii warto zgubić się w Labiryncie pełnym mitologicznych stworów i zagadek. Ta interaktywna część ogrodu z pewnością spodoba się nie tylko najmłodszym. Na tarasie górnym rozbłyśnie Obserwatorium, które pozwoli sięgnąć gwiazd. Będziemy mieć też widok na taras dolny, gdzie grać będzie dla nas Muzyczny Ogród Marzeń.

Zobacz też: Darmowy listopad w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Idealnym dopełnieniem tegorocznej edycji Królewskiego Ogrodu Światła jest zaprojektowany w prawdziwie królewskim stylu Ogród Różany Raffaello. Tam zaskoczą nas świetliste róże i fotorama, idealna do pamiątkowego zdjęcia na koniec wystawy.

Mappingi w weekendy i święta

W niektóre wieczory Pałac Wilanowski zmienia się nie do poznania – dzięki spektakularnym mappingom na fasadzie pałacu. Zobacz: harmonogram mappingów i pokazów w Muzycznym Tunelu

Godziny otwarcia

Wystawa otwarta od 13 października 2023 r. do 29 lutego 2024 r. codziennie
oprócz: 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2023 r.

Godziny otwarcia:

  • od 13 października do 31 października 2023 r., w godz. 17.00–21.00 (wejście do 20.30),
  • od 2 listopada 2023 r. do 11 lutego 2024 r., w godz. 16.00–21.00 (wejście do 20.30),
  • od 12 lutego do 29 lutego 2024 r., w godz. 17.00–21.00 (wejście do 20.30).

Więcej informacji o wystawie

Przeczytaj także: